Veli Ağbaba: İddia değil bilgi, subay yapılan Suriyeliler var

CHP’li Veli Ağbaba zelzelenin etkilediği kentlerden biri olan Malatya’daki durumla ilgili bilgiler verdi. Ağbaba kentte tek bir çivi bile çakılmadığını öne sürdü.

Halk TV’den Ferit Demir’in haberine göre Ağbaba “Size gelen ihbarlar var mı, seçmen olmayan insanların oy kullanıp kullanmadığıyla ilgili” biçimindeki soruya şu karşılığı verdi: “Belki birinci kere burada paylaşacağım, yalnızca Suriye’den, vatandaşlık alanlar oy kullanmıyor, bir gerçeği de vurgulamak istiyorum, Suriyeli insanların TSK’da subay yapıldığı bilgisi bizde şu anda mevcut. Bu sav değil, bir bilgi” dedi.

CHP Genel Lider Yardımcısı Ağbaba “TSK’de Suriyeli askerler şu anda misyon yapıyor. Bırakın oy kullanmayı bu beşerler TSK’da şu anda subay olarak misyon yapıyor” argümanında bulundu.

Ağbaba şunları söyledi: “Suriyeli insanların Türk Silahlı Kuvvetleri’nde asteğmen, subay ve asker yapıldığı bilgisi bizde mevcut. Suriyeliler şu anda TSK ordusunda subay olarak vazife yapıyorlar. Bu argüman değil bir bilgidir. Suriyeli vatandaşlar şu anda TSK’da subay olarak misyon yapıyorlar. Anne ve babalarının soyisimlerine bakarak, kendi soyisimlerine bakarak görebilirsiniz. Şu anda asteğmen, subay olan Suriyeliler mevcut.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir