“Yalçın Başkan kadar kırsala sahip çıkan görmedim”

Mehemt UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Mahalle meydanında düzenlenen törende Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yediden yetmişe her yaştan mahallelinin sevgi şovlarıyla karşılandı.

AK Parti Talas İlçe Lideri Mustafa Kiraz ile MHP Talas İlçe Lideri Kayhan Saraç’ın yanı sıra AK Parti ve MHP ilçe teşkilatları, meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarının da katıldığı merasimin açılış konuşmasını yapan Sosun Muhtarı Fatih Boyraz, Lider Yalçın’a hizmetlerden ötürü teşekkür etti. Boyraz, “Sağ olsun var olsun bizi hiç kırmadı. Milyonluk yatırımla bizi rahatlattı, toplumsal tesis sahibi yaptı. Allah razı olsun. Sosun’a sahip çıkıyorlar. Liderim ‘kırsala sahip çıkmayan kenti yönetemez’ der. Liderim kadar kırsala sahip çıkan bir lider da görmedik.” dedi.

“BAŞKANIMIZDAN ALLAH RAZI OLSUN”

MHP Talas İlçe Başkanı Kayhan Saraç, “Muhtarımız sağ olsun bütün yapılan hizmetleri anlattı. Mustafa Yalçın liderimin deneyimlerini söyledi. Liderimizden Allah razı olsun. Tesisin imalinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

YALÇIN LİDERE TEŞEKKÜR

AK Parti Talas İlçe Lideri Mustafa Kiraz, “Tesisin imalinde emeği geçen bütün kardeşlerimize ve liderimize teşekkür ediyorum. Buranın hoş günlerde kullanılmasını diliyor, iyi olsun diyorum.” biçiminde konuştu.

“TESİSLERE SAHİP ÇIKILMASINDAN KEYİF ALIYORUZ”

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “Kırsal mahallelerimize bu türlü tesis yaptığımızda vatandaşlarımızın tamamının da sahip çıktığını gördüğümüzde değmeyin keyfimize. Allah sizden razı olsun. Sizler burada toprağımıza, hayvanımıza sahip çıkıp da kentte yaşayanların besinini temin etmeye canla başla çalıştığınız sürece size ne yapsak az. Bu mahallemizin farklı bir istikameti var. Yarısından fazlası kentte olmasına karşın bir ayakları burada. Bakıyoruz ki köy kent, kent köy üzere. Biz ne kadar köylüysek o kadar kentliyiz. Ne kadar kentliysek o kadar köylüyüz.” tabirlerini kullandı.

“Bugüne kadar korona ve zelzele dışında 43 sefer muhtarlarla toplantı yaptık.” Diyen Lider Yalçın, şunları söyledi: “Koronada iki yıl kentlerde konutlara kapandık. Sizin ne kadar değerinizi bilsek yerinizi dolduramayız. Sosun’a yaptıklarımız anlatmayla bitmez. Taşınabilir koyun banyoluğundan taş toplama makinesi, pres makinesinden anıza direkt ekim makinesine, gübre ve tohum takviyesine kadar daima yardım ettik.”

Başkan Yalçın toplumsal tesisin değerli bir muhtaçlığı karşıladığını belirterek, “Kızlar, gelinler, ağabeyler, hanımlar hepsi burayı bir toplantı salonu olarak düşünmeli. Dinlenmek isteyen, arkadaşıyla sohbet etmek isteyen buraya gelebilir. O nedenle buranın çok uygun bir hizmet olduğunu gördük. Bu yıl 8 tane toplumsal tesis açtık. Bir taraftan da açılışlara devam ediyoruz. Kıymetli olan köylümüzün burada bir ortaya gelmesi.” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde Sosun Muhtarı Fatih Boyraz ve mahallenin ileri gelenleri, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a Arapça “Bismillahirrahmanirrahim” yazılı tablo ikram ederken, toplumsal tesis dualar eşliğinde kurdelesi kesilerek hizmete girdi.

Başkan Yalçın merasimin sonunda toplumsal tesiste mahalle sakinleriyle birlikte çay eşliğinde sohbet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir