Son Dakika: Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Elazığ’daki afişlerle ilgili açıklama: Biz vatanseveriz, siz ise oy için her bir şeyin mübah olduğunu düşünen fırsatçılar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Malatya’daki programlarını tamamlayarak, yarın Elazığ’da yapacağı ziyaret ve küme toplantısı için bu gece kente geldi. Reklam panolarına asılan ve parti aleyhine, temelsiz iletilerle hazırlanan korsan afişlerin önünde fotoğraf çektirerek bu duruma reaksiyon gösterdi.

Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısını gerçekleştirmek ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) kentte inşa edeceği okulun temel atma merasimine katılmak için Elazığ’a hareket edecek.

CHP’Lİ TANRIKULU, ELAZIĞ’DAKİ AFİŞLERİ YARGIYA TAŞIYACAK

Kılıçdaroğlu’nun ziyareti öncesinde kentin çeşitli noktalarına Kılıçdaroğlu’nu ve CHP’li vekilleri gaye alan birtakım afişler asıldı. Kılıçdaroğlu’nun söylediği öne sürülen “Selahattin Denmirtaş göğsüne erdem madalyası takacağım” afişlerin billboardlara asıldığı görüldü. halktv.com.tr’ye konuşanlar, kelam konusu imzasız afişleri asanın AKP Vilayet Başkanlığı olduğunu söyledi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Kılıçdaroğlu’nun Elazığ’da yapacağı küme toplantısı öncesinde kentteki billboardlara asılan afişlerle ilgili, “Billboardlardaki kelamlar bana ilişkin değildir. Bunun bilinmesini isterim. Ben 2017 yılında sivil ölümlerle ilgili kelamlar söyledim onlar Meclisin kayıtlarında var, onun dışındaki kelamlar bana ilişkin değildir” diyerek mevzuyu yargıya taşıyacağını belirtti.

KILIÇDAROĞLU, ‘PROVOKASYON AFİŞİ’NIN ÖNÜNDE POZ VERDİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Elazığ’da asılan bir pankartın önünde çekilen fotoğrafını paylaşarak “Sizinle bizim ortamızda bir temel fark var. Biz vatanseveriz, siz ise oy için her bir şeyin mübah olduğunu düşünen fırsatçılar. Vatanseverler oy için ülkesinin insanını devletine küstürmez. Neyleyim o oyları? Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz” reaksiyonunu gösterdi.

Kılıçdaroğlu da afişlerden bir adedinin önünde çektirdiği fotoğrafla Twitter hesabından bir paylaşım yaptı.

Paylaştığı bildiride iktidara sert reaksiyon gösteren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

  • Bay Kemal’in kente ziyaretini provoke etmek için, her yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde hiç umursamam Saray provokasyonlarını; fakat üzücü olan şey şu ki, bu ucuz provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın kırılan kalplerinin ne olacağını kimse düşünmüyor.

“YURTTAŞLARIMIZA HAKARETLER ETMEYE, AYRIŞTIRMAYA BEDEL Mİ EY SARAY?”

  • Ne uğruna yapıyorsunuz bunları? Biraz daha çalmak çırpmak için. Yurttaşlarımıza hakaretler etmeye, ayrıştırmaya bedel mi ey saray? Gözünüz ne vakit doyacak sizin? Üç günlük, hepimizin lakin biçare olduğu bu dünyada, bu arbede hiç mi bitmesin istiyorsunuz?

“BİZ VATANSEVERİZ, SİZ İSE OY İÇİN HER BİR ŞEYİN MÜBAH OLDUĞUNU DÜŞÜNEN FIRSATÇILAR”

  • Sizinle bizim ortamızda bir temel fark var. Biz vatanseveriz, siz ise oy için her bir şeyin mübah olduğunu düşünen fırsatçılar. Vatanseverler oy için ülkesinin insanını devletine küstürmez. Neyleyim o oyları? Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz!

“İNADINA ET İLE TIRNAK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ. İNADINA HELALLEŞECEĞİZ”

  • Biz barışacağız. Vallahi de billahi de barışacağız! İnadına can cana, yan yana olacağız. Başaracağız biz bunu. Bize nasip olacak göreceksiniz. İnadına et ile tırnak olmaya devam edeceğiz. İnadına helalleşeceğiz. İnadına daima birlikte, daima birlikte.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir