Kabinedeki hangi bakan hangi ilden aday olacak? Soylu için Samsun iddiası var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı yayında kabinedeki 17 bakanın milletvekili adayı olacağını açıkladı. Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Ankara’dan, bakanların ise büyükşehirlerden listelere gireceğini söyledi.

HANGİ İSİM NEREDEN ADAY OLACAK?

Erdoğan’ın bu çıkışı sonrası hangi ismin nereden aday olacağı merak edilmeye başlandı. Bakanı Mustafa Varank’ın Bursa’dan, Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un İstanbul’dan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun Antalya’dan Çevre Bakanı Murat Kurum’un Malatya’dan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ise Hatay’dan aday gösterilmesi gündemde…

BAKAN SOYLU İÇİN SAMSUN SAVI VAR

Hangi vilayetten aday gösterileceği en çok merak edilen isimlerden biri de hiç kuşkusuz ki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu… Soylu için Kulislerde Samsun’dan aday gösterileceği konuşuluyor.

BÖLGEDE RAHATSIZLANDI

Öte yandan Kahramanmaraş merkezli iki zelzele 11 vilayette büyük yıkıma neden olurken, “asrın felaketi” olarak nitelendirilen zelzelelerin akabinde bölgeye intikal ederek çalışmaları koordine eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yoğun tempo nedeniyle rahatsızlandı. Son günlerde yaşadığı şiddetli bel rahatsızlığı nedeniyle tedavi olacağı açıklanan Bakan Soylu’nun bir süre dinleneceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir