Fatih Terim: İyi bir teklif olması halinde geri dönmeye hazırım

Teknik yönetici Fatih Terim, kulübeye geri dönme fikrini kapatıp kapatmadığı ile ilgili soruya “Sadece İtalya’ya değil, düzgün bir teklif ve hoş proje olması halinde geri dönmeye hazırım” yanıtını verdi. 

Deneyimli teknik adam, İtalyan gazeteci Gianluca Di Marzio’nun internet sitesinde yayınlanan röportajında; yıldız futbolculardan, İtalya Birinci Futbol Ligi’ne (Serie A) ve teknik yöneticilik mesleğine ait değerlendirmelerde bulundu.

“İlk sırada Messi geliyor, sonra Messi, sonra Messi ve diğerleri”

Arjantin’in yıldız futbolcusu Lionel Messi‘yi öven Terim, “İlk sırada Messi geliyor, sonra Messi, sonra Messi ve başkaları. (Diego Armando) Maradona çok büyük bir oyuncuydu, Ronaldo da çok güçlü lakin Messi’yi beğeniyorum. İsterse alanda her şeyi yapabilir” dedi.

Terim, Türkiye’de çalışan İtalyan teknik yöneticilerin sorulması üzerine, “Hepsi içinde en âlâ iş çıkaran (Vincenzo) Montella ve bu türlü âlâ iş çıkarmaya devam edecek. (Andrea) Pirlo ve (Francesco) Farioli’yi de beğeniyorum” cevabını verdi.

“Floransa benim ikinci meskenim, Milan’da da çalıştım ancak Napoli’yi destekliyorum”

Napoli Teknik Yöneticisi Luciano Spalletti‘nin bu sene kadrosuyla gösterdiği performanstan ötürü onun ismine memnun olduğunu söz eden Terim, “O benim büyük dostum. Ona sevgim ve hürmetim var. Bu yıl çok güçlüler ve umuyorum ki sonuna kadar götürebilirler ve kazanırlar. Şampiyonluk gayretinde Napoli’yi tutuyorum. Floransa benim ikinci konutum, Milan’da da çalıştım lakin Napoli’yi destekliyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Terim, üç İtalyan ekibinin UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yollarına devam ettiğini anımsatarak, “Bazıları, İstanbul’daki finale gelebilir. Umarım Spalletti ile Napoli gelir dedi.

Kulübeye geri dönme fikrini kapatıp kapatmadığı sorulan Terim, “Bilmiyorum. Yalnızca İtalya’ya değil, uygun bir teklif ve hoş proje olması halinde (teknik direktörlüğe) geri dönmeye hazırım. Öbür şeyler beni ilgilendirmiyor” cevabını verdi. 

(AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir