Dünya Kupası’nın resmi şarkısı yayınlandı!

Katar’ın mesken sahipliğinde gerçekleştirilecek 2022 Dünya Kupası, 20 Kasım-18 Aralık tarihlerinde düzenlenecek. 20 Kasım’da Katar-Ekvador maçıyla başlayacak olan turnuva, 18 Aralık’ta oynanacak final maçıyla sona erecek.

FIFA, 2022 Katar Dünya Kupası’nın resmi taraftar müziğini paylaştı. ‘Tukoh Taka’ isimli şarkıyı Nicki Minaj, Maluma ve Myriam Fares seslendiriyor.

Böylece Katar, Orta Doğu’da Dünya Kupası’na konut sahipliği yapan birinci Arap ülkesi olacak.

SHAKIRA YOK
Dünya Kupaları ile özdeşleşen Kolombiyalı müzikçi Shakira, bu dünya kupasında olmayacak. Kolombiyalı müzikçinin ismi bir vakittir, bir küme müzikçiyle birlikte dev tertibin açılış seremonisi için geçiyordu. Fakat İspanyol basınındaki haberlere nazaran sanatçı kendisine bu tarafta gelen talebi geri çevirdi.

Black Eyed Peas ve BTS üzere ünlü isimler ve kümelerin da bir müddettir olacağı söylenen seremoni için başka isimlerin nasıl bir yol izleyecekleri merak konusu oldu.
Shakira’nın ferdî kararından ötürü Dünya Kupası’ndan çekildiği ve açılış seremonisinde yer almayacağını bildirildi.

DÜNYA KUPALARINDA SAHNE ALDI
Bu karar futbolseverleri üzdü. Shakira daha evvel 2006, 2010 ve 2014 dünya kupaları seremonilerinde sahne almış ve turnuvayla adeta özdeşleşmişti. Ünlü müzikçi son olarak Barcelonalı futbolcu Pique ile ayrılığıyla gündeme gelmiş, bu hususa da değindiği yeni single’ı da hit olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir