Bozdağ: 14 Mayıs’ta ya şampanya patlatanlar ya da alnını secdeye koyanlar olacak

Adalet Bakanı ve milletvekili adayı Bekir Bozdağ, Urfa’da yaptığı konuşmada Türkiye’nin son 20 yılda büyük değişim yaşadığını söyledi. Bozdağ, Türkiye’nin durdurulmak istendiğini tez ederek CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’i ‘dış güçlerle bir olmakla’ suçladı.

AA’nın haberine nazaran, “Türkiye’nin zayıf önderler tarafından yönetilmesini isteyenler yedili, sekizli masayı destekleme çabası içerisinde” diyen Bozdağ, “Ben artık soruyorum, PKK terör örgütünün eli kanlı katilleri Kandil’den bir bir açıklama yapıyor, ‘AK Parti, MHP faşist iktidarını indireceğiz’ diyor. PKK, Türkiye’nin hayrına bir iş ister mi? Artık bir bir kendi ajanslarına yapıyorlar, kendileri servis ediyorlar. Öte yandan ‘100 yıllık Cumhuriyet’i değiştireceğiz.’ Öte yandan ‘Bu devir Öcalan’ın özgürlük dönemidir’ diyorlar. Öte yandan ‘Diyanet’i kapatacağız.’ Bir sürü saçmalıkları ortaya koyuyorlar ve terör örgütleri bir bir takviye açıklaması yapıyor. FETÖ terör örgütü de birebir açıklamayı yapıyor, DHKP-C de yapıyor. Ben artık sorarım, bütün terör örgütlerinin desteklediği bir başkanın, bir ittifakın kazanması mı Şanlıurfa’nın lehinedir, yoksa bütün terör örgütlerinin kaybetmesini istediği önderin kazanması mı Şanlıurfa’nın lehinedir?” diye konuştu.

‘BÜYÜK BİR OSMANLI TOKADINI YAPIŞTIRACAKTIR’

Seçimlerde ülkenin geleceğine karar verileceğini söyleyen Bozdağ, “14 Mayıs’ın akşamı Türkiye’de iki fotoğraftan biriyle karşılaşılır. Ya şampanya patlatıp bunu sabaha kadar kutlayanlar olacak ya da pak alnını şükür için secdeye koyup Rabb’ine hamdedenler olacak. Bu ikisinden birini oluşturmak bizim, aziz milletimizin elindedir. O gece kimi sevindireceğimize güzel karar verelim. Ya Kandil sevinecek ya Şanlıurfa’nın asil insanları sevinecek. Ya FETÖ sevinecek ya bu milletin pak evlatları sevinecek. Ya ABD’nin başkanı orada keyif yapacak ya da Türk milletinin her bir hanesi ‘Cevabı ABD’ye verdik, AB’ye verdik, Türkiye’nin seçimi Londra’da, Washington’da değil Şanlıurfa’da yapılır, iktidarı da öbür ülkeler değil, Şanlıurfa’nın asil insanları tayin eder’ diye onlara büyük bir Osmanlı tokadını yapıştıracaktır” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir