AKP’li isme sert sözler: “Atatürk düşmanı, ırkçı”

26. periyot AKP Siirt Milletvekili ve Yeni Şafak müellifi Yasin Aktay’ın “Gerekirse sığınmacılar Türkleştirilir, Türkiye’ye sadık hale getirilir” çıkışı tartışma yarattı.

Turkish News Portal’a konuşan Aktay, “20 yıl sonrası için bu nüfusun bize neler getirip neler götüreceği konusunda Ümit Özdağ’ın başı algılayamaz bunu. Bu iş biraz da sosyolojik bir iştir. Türkiye’nin emme ve entegre etme kapasitesi çok çok güçlüdür. Gerekirse bunlar Türkiye’nin kesimi haline getirilir, Türkleştirilir, Türkiye’ye sadık bir kitle haline gelir.” ifadelerini kullandı.

“ATATÜRK DÜŞMANI, IRKÇI”

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, sığınmacılarla ilgili açıklamasında bulunan Aktay’a cevap verdi.

Flash Haber TV’de Fatih Ertürk’ün sunduğu ‘Türkiye Nereye’ programında konuşan Özdağ “Türkiye, Yasin Aktay’ı Türkiye’ye sadık hale getiremedi ki; Suriye’den gelenleri getirsin. Yasin Aktay Türk düşmanıdır. Tescilli bir Türk düşmanıdır. Yasin Aktay Atatürk düşmanıdır. Yasin Aktay Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş temellerine düşmandır. Yasin Aktay’ın başı etnik ırkçı bir baştır. Arap ırkçısıdır, bu nedenle Atatürk’ün kurduğu Türk devletinden nefret eder ve onun yıkılması için çalışır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir